محصولات شرکت آرادچارتا (سهامی خاص)

سبوس فرآوری شده چیست؟

سبوس فرآوری نشده حاوی مقادیر بالایی اسید فیتیک می باشد. اسید فیتیک فرم ذخیره فسفر در دانه ها است و به دلیل ساختار مولکولی قادر به اتصال با یون های دو ظرفیتی نظیر آهن ، کلسیم و ... می باشد که این امر سبب کم خونی، پوکی استخوان و... میگردد . شرکت آراد چارتا برای اولین بار در کشور دانش فنی تولید سبوس فرآوری شده به روش تخمیری را کسب نموده و با این روش مقدار اسید فیتیک سبوس بعد ار فرآوری تا حد محدوده استاندارد ( کمتر از ppm500) کاهش یافته است. از مزایای استفاده از این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاهش میزان اسید فیتیک در سبوس سبب بهبود جذب ریز مغذی هایی نظیر آهن و کلسیم گردیده که در نتیجه ابتلا به پوکی استخوان و کم خونی را کاهش می دهد.
کاهش بار میکروبی سبوس در طی فراوری و بسته بندی
بهبود خواص ارگانولپتیک نظیر بافت، طعم و رنگ
سبوس جو دو سر به دلیل داشتن فیبر ، انواع ویتامین ها از قبیل ویتامین Bو E، و آنتی اکسیدان ها و املاح معدنی نظیر روی، منگنز دارای خواص ذیل می باشد:

سبب کاهش وزن می گردد.
وجود ویتامین E و خاصیت آنتی اکسیدانی قوی آن ضد چروکیدگی پوست بوده و ضمن حفظ رطوبت پوست و شادابی آن، از پیری سلولها زود رس جلوگیری می کند.
در درمان یبوست مفید است.
منبع ویتامین B2 محسوب می‌شود که تأثیر زیادی روی محافظت از پوست، مو و ناخن‌ها دارد
در پیشگیری از دیابت نقش موثری دارد.
سبب پیشگیری از سرطان ها بخصوص سرطان کولون می گردد.
سبب کاهش کلسترول می گردد.
نقش موثری در پیشگیری از بیماری های قلبی دارد.

موارد مصرف:

پخت انواع سوپ، خورش و ...
همراه با محصولات لبنی از بیل ماست، دوغ، شیر و ...
در تهیه انواع سالاد و پیش غذا به عنوان چاشنی
تهیه انواع نان های سبوس دار، بیسکوئیت و سایر محصولات قنادی

روش مصرف :

توصیه می گردد برای داشتن پوستی شفاف و لطیف هر روز صبح‌ 2 قاشق غذاخوری سبوس جودو سر را با یک لیوان مایعات میل کنید.

این محصول با پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، علامت استاندارد از سازمان استاندارد ایران در بسته بندی های 100 و 200 گرمی جهت مصارف خانگی و بسته بندی 5 کیلوگرمی جهت استفاده در صنایع پخت بیسکوییت، نان، ماکارونی و ... به بازار عرضه گردیده است.